Zpět

Co je to Gold Leaf nábytek

Počet shlédnutí: 3254

Zlatý nábytek může být lakovaný (Gold Painted) či zdobený plátkováním a následně zalakovaný (Gold Leaf). V našem online shopu naleznete obě varianty. Gold však v tomto případě znamená barvu, "Pure Gold Leaf" neboli plátkování pravým zlatem, by se Vám u nábytku mohlo mírně (resp. značně) prodražit. :)

Co je to Gold Leaf nábytek

Gold Leaf nábytek

     Pokud se u nábytku uvádí "Gold leaf" provedení (zlaté plátkování), jedná se samozřejmě o imitaci zlata, kde je ve většině případů použita slitina mosazi, za pomocí mědi se pak reguluje odstín tak, aby odpovídal určitému počtu "karátů". Nejčastěji barva odpovídá 22 či 24 karátovému zlatu.

Pravost či nepravost "Gold leaf" zlatých plátků lze jednoduše vyzkoušet tak, že vezmete malý kousek plátku a přiložíte k němu zalapovač. Pravé plátky zlata se pouze deformují, zatímco imitace mění barvy.

Cena

Porovnejte sami.

Bězná cena imitace plátkového zlata (Imitation Gold Leaf) se pohybuje kolem US $2-3 za 100ks plátků (1ks, 100 x 100mm)
U varianty čistého zlata (Pure Gold Leaf) je cena kolem US $100 za 100 plátků (1ks, 80 x 80mm)
Výsledná barva je identická. 

Gold Leaf zlatý nábytek 

Nátěr vs. plátkování

Na obrázku níže je znatelný rozdíl mezi Gold Leaf nábytkem a zlatou barvou. 

Barva "plátkovaného sofa" (vpravo) je výraznější a jsou na něm znatelné jednotlivé plátky. Výsledný efekt je velmi výrazný a působí "dražším" dojmem. Klasické zlaté sofa s barevným nástřikem (vlevo) působí jemnějším dojmem a dá případně dále upravovat dalšími efekty. (Antique Gold, stínování s jinými odstíny apod.)

zlatá barva Gold Leaf

 

Autor - Waterfall®
www.waterfall-furniture.cz 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info